Hea teada!

Miks eelistada tänavakivi teistele materjalidele?

 

Tänavakivi koosneb looduslikest materjalidest, mõjudes haljastuses palju loomulikumalt kui asfalt.Tänavakive isloomustab pikaealisus, vastupidavus välismõjudele ning vormi ja värvi püsivus- omadused mis paljudel alternatiivsetel materjalidel puuduvad. Tänu vastupidavusele ja pikaealisusele hoiab ning suurendab tänavakividest tehtud teed ja platsid kogu hoone väärtust

 

Kas ma võin ise tänava- ja äärekive paigaldada?

 

Teil on selleks täielik õigus, samas ei tohiks alahinnata tänavakivide paigaldustööde kompleksust. Tänavakivide teede ja platside ehitamine on spetsialistide töö. Samas on teedel ja platsidel suur roll maja üldilmes. Sageli on määrava tähtsusega just detailid ja nende töötlus. Ka siis, kui olete ise hea meister, tuleb alati küsida hinnapakkumist oma ala professionaalidelt. Tasub teada et garantii kehtib tänavakividele, mis on paigaldatud vastavalt paigaldusnormidele ja -reeglitele. Kui te ise paigaldada ei soovi või ei leia paigaldajat, võite alati saata päringu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  koos soovide ja täpse objekti kirjeldusega.

 

Mis on äärekivi?

Betoonist äärekivi on erikivi, mis on vajalik tänavakividest tehtud tee või platsi piirdeks. Äärekivi asetseb tee või platsi ääres ning eraldab teed või platsi nn. muruplatsist. Ühtlasi tagab äärekivi pikaajalise stabiilsuse kogu platsile, takistades nt. tänavakivi all oleva liiva liikumist, hoides selle püsivust. Lihtsamad seguääred võivad ajapikku hakata lagunema või pikalt liikuma, mille tulemusena võib kogu plats hakata lagunema ja/või vajuma.
 

Miks peaks valima siseõue ja kõnniteede sillutamiseks tänavakivid?

Sest tänavakivid on: atraktiivsete värvitoonidega, absoluutselt värvi- ja külmakindlad, väga suure kulumiskindlusega, absoluutselt UV -kindlad, libisemiskindlad, väga pika kasutusega ja loodussõbralikud.

 

Kuidas hooldadad tänavakividest tehtuid teid ja platse?

Tänavakive puhastatakse igapäevasest mustusest vee ja harjaga. Kui harja ja veega puhastamine ei tundu piisav, võib kasutada ka survepesurit. Siin tuleks siiski ettevaatlik olla vuukide osas.

 

Kas värviliste(nt. punane, pruun , must) tänavakivide värv ajapikku kaob?

Värvilised kivid on täisvärvilised s.t, et kivi on ka seest värviline. See tagab värvi kestvuse ka tugeva kulumise juures.

2024  Uulitsakivi | tänavakivide paigaldus | mob: +372 56 874 979, email: info@uulitsakivi.ee  | globbers template